Marga Janssen en Yvonne Dolk vormen samen de Kunstraad, hun atelier en galerie vind je in het historisch pand aan de Achterbonenburg 6 in Buren.
Met gastexposant Sarah van Rossem is het heel natuurlijk samenwerken, haar grafische botanische kunst daagt uit tot verbinding. In haar atelier zoeken takken en bladeren hun weg op papier. Laag op laag, planten, bloemen, grassen en wortels. Knisperend rolt de pers over het materiaal.
Laag op laag ontstaat er een wereld met diepte, ook letterlijk want door de druk van de pers ontstaat er reliëf in het papier. Als het werk in zijn geheel door de pers is, volgt telkens een spannend en verrassend moment. Dan opent zich een plantenwereld zoals deze nog niet eerder het daglicht zag.
De laatste tijd gaat Sarah haar materiaal ook onder de grond zoeken, deze ontdekkingstochten zijn haar eigen gepassioneerde ‘archeologie’ geworden.
Daar zien we de link met het schatgraven van Marga Janssen. In de eerste plaats het zoeken en speuren naar de schat aan bijzondere materialen waarmee ze haar assemblages maakt.
Een mythologisch verhaal ligt verborgen in haar beeldtaal. In het werkproces is de laatste fase het oppoetsen van alle verbonden items die verborgen zijn geraakt onder een sluier.
In Yvonne haar project ‘Ontrafelen’ waarbij grove vezels van jute de sfeer bepalen, is er tijd voor rust en reflectie. De samenwerking met Sarah als gastexposant bracht een oude liefde voor het werken op papier weer tot leven. De serie ‘the secret life of plants’ is speciaal voor deze gelegenheid tot stand gekomen.
Reflectie in de wisselwerking van kijken, voelen en denken. Het spelen en onderzoeken van perspectief, een uitgangspunt of kader. Een innerlijke reflectie in de beeldende kunst.
| Expositie Reflectie |
| Datum | Oktober en november 2024 |
| Wanneer | Donderdag tm zondag |
| Tijdstip | 11:00 - 16:00 uur |
| Locatie | Achterbonenburg 6 in Buren |
| Website | www.dekunstraad.nl en www.sarahvanrossem.com |
| Toegang: | Gratis |