Bannink & méér is een sprankelende ode aan de Nederlandse kleinkunst, met muziek uit het rijke repertoire van Harry Bannink, maar ook van zijn minstens zo interessante tijdgenoten, onder wie Joop Stokkermans, Cor Lemaire en andere componisten die een belangrijk stempel drukten op de Nederlandse kleinkunstmuziek.
Pianist Bert van den Brink en zangeres Linda Vink duiken in dit bijzondere repertoire en brengen liederen die ooit werden vertolkt door de grote sterren van de Nederlandse kleinkunst. Conny Stuart, de elegante grande dame van het Nederlandse theater, en Jasperina de Jong, bekend om haar krachtige, geestige en vaak messcherpe vertolkingen, maakten vele van deze liederen onvergetelijk.
Maar Bannink & méér is méér dan een terugblik op één componist. Het programma laat de rijkdom en veelzijdigheid zien van een generatie componisten en tekstschrijvers die samen een uniek Nederlands kleinkunstidioom creëerden. Naast de teksten van Annie M.G. Schmidt klinkt werk van onder anderen Guus Vleugel, Willem Wilmink en andere grote schrijvers uit die tijd.
Bekende klassiekers en verrassende vondsten krijgen bij Bert van den Brink en Linda Vink een nieuwe uitvoering, met respect voor de oorspronkelijke sfeer, maar met een eigen muzikale en theatrale persoonlijkheid. Bannink & méér is een programma vol humor, muzikaliteit, nostalgie en ontroering, en een uitnodiging om opnieuw te ontdekken hoe rijk, geestig en verrassend actueel de Nederlandse kleinkunstklassiekers nog altijd zijn.
| Muzikale Monumenten | Bannink & Meer |
| Locatie | Koninklijk Burger Weeshuis |
| Adres | Weeshuiswal 9 in Buren |
| Datum | 6 september 2026 |
| Tijd | Vanaf 14:00 uur |
| Toegang | Gratis |