Formulier wordt verzonden Klik hier om te annuleren
Contact Menu
Facebook Vrienden van BurenStad.nl Whatsappgroep Signaleringsgroep Buren Contact

Burense molen stilgelegd

Onderzoek naar lasverbindingen

De afgelopen jaren is er in Nederland bij een aantal traditionele windmolens de roeden van de wieken gebroken. Dit gebeurde onverwachts. De molen van Buren wordt vaak geïnspecteerd en regelmatig onderhouden. Ondanks dat, voert de gemeente uit voorzorg een onderzoek uit naar de lasverbindingen van de stalen roeden van de wieken.

Resultaat van het onderzoek

Met de huidige technieken is het mogelijk de dikte van de lasverbindingen te meten. Uit deze meting bleek dat de lassen bij de molen Prins van Oranje in Buren mankementen heeft.

Stilzetten wieken

Bij het draaien van de wieken ontstaan flinke krachten op de stalen roeden van deze wieken. Als een roede breekt, is dat een gevolg van verschillende omstandigheden. Zo spelen onder andere mankementen in het laswerk in combinatie met de lengte en de leeftijd van de roeden een rol.

Vanwege de veiligheid hebben we samen met de molenaars besloten de wieken tijdelijk stil te zetten.

Wat gebeurt er nu met de molen?

De komende periode onderzoekt de gemeente de mogelijkheden voor herstel van de roeden van de wieken. De molenwinkel blijft wel gewoon geopend. Ook blijft het mogelijk om een rondleiding te doen door de molen.

Gerelateerde links

Reactieformulier

Uw naam:*
Email: *
Telefoon:*
Uw reactie:
Verzenden

BurenStad.nl - Een initiatief van St Evenementen BurenStad

Direct naar: Vrienden van BurenStad | Privacy