Formulier wordt verzonden Klik hier om te annuleren
Contact Menu
Facebook Vrienden van BurenStad.nl Whatsappgroep Signaleringsgroep Buren Contact

Expositie 'Kerken in de Kernen' in Synagoge Buren

Een ode aan de kerkgebouwen van de gemeente Buren

In februari 2026 organiseert de PCG Buren in de Synagoge in Buren de tentoonstelling Kerken in de Kernen.

Met deze expositie wil de PCG Buren als lokale, christelijke politieke partij, de kerkgebouwen in onze gemeente eren en onder de aandacht brengen als blijvende symbolen van geloof, geschiedenis en gemeenschap. Kerken zijn al eeuwenlang beeldbepalende monumenten in onze dorpen en stad. Ze vertellen verhalen over verbondenheid, traditie en identiteit, en vormen vaak het hart van de kern waarin ze staan.

Kerkgebouwen

De tentoonstelling brengt schilderijen van kerkgebouwen uit alle kernen van de gemeente Buren samen. De werken zijn in bruikleen gegeven door inwoners, die zo bijdragen aan een veelzijdige en persoonlijke kijk op dit waardevolle erfgoed. Elk schilderij toont op eigen wijze de schoonheid en betekenis van deze gebouwen, van kleine dorpskerken tot de Burense Lambertuskerk. Samen vormen ze een kleurrijk portret van de kerken die onze gemeente karakter geven. En natuurlijk van de kunst uit de Burense huiskamers.

Bijzondere ode

De tentoonstelling is te bezoeken op 5, 6 en 7 februari 2026 in de Synagoge in Buren. Iedereen is van harte welkom om deze bijzondere ode aan de kerkgebouwen van de gemeente Buren te komen bekijken en beleven.

Gerelateerde links

Exposant Kerken in de Kernen
Datum 05-02 t/m 07-02-2026
Tijdstip 13.00 - 17.00 uur
Locatie Synagoge Buren
Adres Kniphoek 14
  4116 BX  Buren

BurenStad.nl - Een initiatief van St Evenementen BurenStad

Direct naar: Vrienden van BurenStad | Privacy